Nowy numer 23/2020 Archiwum

Nowy minister rodem ze Świdnicy

Wojciech Murdzek został oficjalnie powołany na stanowisko ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nominację byłemu włodarzowi Świdnicy wręczył 16 kwietnia w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda. Towarzyszyli mu: szef kancelarii prezydenta Halina Szymańska, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski i minister w KPRP Andrzej Dera, a także premier Mateusz Morawiecki.

Wojciech Murdzek zastąpił na tym stanowisku Jarosława Gowina, który tydzień wcześniej podał się do dymisji z funkcji wicepremiera oraz ministra nauki.

Przypominamy, że nowy minister od 1990 r. związany był z samorządem Świdnicy. Przez lata był radnym, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Świdnicy, starostą powiatu świdnickiego, a od 2002 do 2014 przez trzy kadencje prezydentem Świdnicy.

Od 2015 r. jest posłem z okręgu wałbrzyskiego z ramienia partii "Porozumienie". Cztery lata później, tj. 5 grudnia 2019 r. Wojciech Murdzek został powołany na stanowisko wiceministra rozwoju. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama