Nowy numer 2/2021 Archiwum

Legnica żegna bp. Marka Mendyka. Świdnica czeka do czwartku

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego diecezja legnicka o godz. 11. w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego podziękuje biskupowi pomocniczemu za 11 lat posługi.

Uroczystą Mszę św. można zobaczyć tutaj: Retransmisja pożegnania bp Marka Mendyka w legnickim seminarium, a jej celebrę zapowiedział w komunikacie do kapłanów i wiernych bp Zbigniew Kiernikowski:

"Trwający czas pandemii uniemożliwia nam bezpośrednie wyrażenie naszych podziękowań oraz uroczyste pożegnanie Księdza Biskupa, jakie miałoby miejsce w zwykłych warunkach. Niech jednak Niedziela Bożego Miłosierdzia, 19 kwietnia, stanie się naszym diecezjalnym dniem dziękczynienia i pamięci o Biskupie Marku w naszych parafiach, wspólnotach zakonnych czy rodzinnych oraz w osobistych modlitwach. Proszę kapłanów o dołączenie modlitwy za nowego Biskupa Świdnickiego podczas wszystkich liturgii i nabożeństw tej niedzieli" - zachęcał biskup legnicki.

Gratulując nominacji na ordynariusza świdnickiego wyraził wdzięczność za pracę na rzecz diecezji legnickiej:

 "W tych dniach składamy Biskupowi Markowi gratulacje oraz życzenia wszelkich łask Bożych w prowadzeniu Kościoła Świdnickiego, któremu będzie przewodniczył. Pragniemy także z wdzięcznością podziękować za jego wieloletnią posługę prezbitera i biskupa w naszej diecezji. Spośród wielu dziedzin aktywności Biskupa Marka przychodzą na myśl chociażby pełnione funkcje dyrektora Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej i koordynatora fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia czy podejmowane od 2009 roku zadania związane z posługą biskupa pomocniczego Diecezji Legnickiej. Na liście podziękowań może się znaleźć wiele innych działań i wielu z nas w tych dniach pewnie tworzy ją osobiście w swoich myślach i modlitwie, mając na uwadze wszystkie te momenty, w których doświadczyliśmy dobra ze strony Księdza Biskupa" - wymieniał biskup.

Przypomnijmy, że papież Franciszek 31 marca br. mianował nowym ordynariuszem świdnickim bp. Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej, w miejsce przechodzącego na emeryturę bp. Ignacego Deca. Biskup Marek dokona kanonicznego objęcia diecezji świdnickiej w uroczystość św. Wojciecha, 23 kwietnia br.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama