Nowy numer 9/2021 Archiwum

Wałbrzyscy księża organizują "dzień jedności z hospicjum"

W Niedzielę Miłosierdzia chcą razem modlić się i wesprzeć pacjentów i personel Hospicjum św. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

Inicjatywę już kilka dni temu zapowiadał ks. Witold Baczyński.

- W tej trudnej sytuacji większość z nas przeżywa cierpienie, ale jest ono przede wszystkim wewnętrzne, psychiczne. Są jednak wśród nas ludzie, którzy przeżywają cierpienie fizyczne, będące ostatnim etapem ich ziemskiego życia. Jako chrześcijanie, wyznawcy Boga Miłosierdzia, nie możemy zapominać o tych, którzy odchodzą od nas po cichu. Dlatego chcę w imieniu trzech parafii: pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, św. Wojciecha i św. Józefa Robotnika zaprosić na Niedzielę Miłosierdzia do wspólnej modlitwy, która będzie znakiem jedności z cierpiącymi bardziej niż my - zapowiadał.

O pomyśle mówił również w sobotę ks. Stanisław Wójcik.

- Mamy w Wałbrzychu żywy pomnik św. Jana Pawła II, nazwane jego imieniem hospicjum, które służy wielu ludziom. Chcemy się z nimi tego dnia połączyć w modlitwie i pokazać im nasze wsparcie. Wiem od ks. Witolda, że dla nich również powstanie teledysk, na którym pokażemy zapalone w Niedzielę Miłosierdzia w oknach Piaskowej Góry światła - dodaje proboszcz parafii pw. św. Wojciecha.

Wyjaśnijmy, że chodzi o zapalenie o 20.30 przez mieszkańców Piaskowej Góry w oknach świec, lampek i innych źródeł światła.

Ponadto program przewiduje: koronkę do Miłosierdzia Bożego transmitowaną przez parafię Niepokalanego Poczęcia NMP, wspólne śpiewy o 17.30 z parafii pw. św. Józefa Robotnika i różaniec o 20.30 z parafii pw. św. Wojciecha. W pierwszej z wymienionych parafii przez cały dzień będzie też adoracja Najświętszego Sakramentu. Zainteresowani mogą więc przyjść i spędzić czas z Chrystusem sam na sam.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama