Nowy numer 2/2021 Archiwum

"Opowieści biblijne dla dzieci" i "przySŁOWIE". Nowe pomysły salezjanek

Siostry ruszyły z kolejnymi seriami filmików na swojej facebookowej stronie "Serca Oratoryjnego". Tym razem mają propozycję dla dużych i małych.

O pierwszym z pomysłów mówi s. Ola Sys, znana naszym czytelnikom z wielu różnych pomysłów (Jak zrobić palmę? Trzy lekcje od salezjanekSerce Oratoryjne bije dla najmłodszychDroga Krzyżowa połączyła dwie prowincje salezjanek).

- Często używamy różnych przysłów po to, by wytłumaczyć komuś jakąś bardzo ważną prawdę dla nas. "Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz", itd. Słowo Boże zawiera mnóstwo myśli, pięknych znań, a każde słowo jest w nim święte. Każde może nam coś ważnego powiedzieć. Drugie znaczenie nowej serii mówi o trwaniu przy Słowie, byciu przy Bożym słowie, stąd moja propozycja, by w każdy poniedziałek, środę i piątek wspólnie rozważać fragmenty Pisma Świętego i wyciągać z nich te najważniejsze myśli - mówi salezjanka.

Kolejne filmiki można znaleźć we wspomniane dni na: @serce.oratoryjne, a my publikujemy dzisiejszy, tj. na środę 22 kwietnia.

Drugi z pomysłów to filmiki z opowieściami biblijnymi w wykonaniu s. Angeliki Piechockiej Fma, które na tej samej stronie będą pojawiać się we wtorki i czwartki. Poniżej pierwszy z nich, który ukazał się wczoraj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama