Nowy numer 23/2020 Archiwum

"Opowieści biblijne dla dzieci" i "przySŁOWIE". Nowe pomysły salezjanek

Siostry ruszyły z kolejnymi seriami filmików na swojej facebookowej stronie "Serca Oratoryjnego". Tym razem mają propozycję dla dużych i małych.

O pierwszym z pomysłów mówi s. Ola Sys, znana naszym czytelnikom z wielu różnych pomysłów (Jak zrobić palmę? Trzy lekcje od salezjanekSerce Oratoryjne bije dla najmłodszychDroga Krzyżowa połączyła dwie prowincje salezjanek).

- Często używamy różnych przysłów po to, by wytłumaczyć komuś jakąś bardzo ważną prawdę dla nas. "Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz", itd. Słowo Boże zawiera mnóstwo myśli, pięknych znań, a każde słowo jest w nim święte. Każde może nam coś ważnego powiedzieć. Drugie znaczenie nowej serii mówi o trwaniu przy Słowie, byciu przy Bożym słowie, stąd moja propozycja, by w każdy poniedziałek, środę i piątek wspólnie rozważać fragmenty Pisma Świętego i wyciągać z nich te najważniejsze myśli - mówi salezjanka.

Kolejne filmiki można znaleźć we wspomniane dni na: @serce.oratoryjne, a my publikujemy dzisiejszy, tj. na środę 22 kwietnia.

Drugi z pomysłów to filmiki z opowieściami biblijnymi w wykonaniu s. Angeliki Piechockiej Fma, które na tej samej stronie będą pojawiać się we wtorki i czwartki. Poniżej pierwszy z nich, który ukazał się wczoraj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama