Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jednoczą ministrantów przed ekranami

Dekanalni duszpasterze służby liturgicznej nagrywają filmy, w których dzielą się z ministrantami, lektorami i ceremoniarzami swoim powołaniem i wskazówkami.

Na początku kwietnia o inicjatywie na facebookowej stronie Służby Liturgicznej Diecezji Świdnickiej mówił ks. Krzysztof Ora, diecezjalny i ogólnopolski duszpasterz tej formacji.

- Chcemy nadać większą częstotliwość materiałom, które się tu pojawiają. Zaczynamy od serii filmów przy współpracy z dekanalnymi duszpasterzami służby liturgicznej. Niektórzy z nich przyjęli zaproszenie do współpracy, do tego, by tutaj zamieszczać swoje materiały. Myślę, że to będzie ciekawa sekwencja spotkań nie tylko po to, by się poznać, ale by się wsłuchać w przekaz księży, którzy będą opowiadali o swoim powołaniu, o osobach, które miały wpływ na ich wybór powołania i wiele innych treści, które pomogą nam przeżyć ten trudny czas w jedności - wyjaśniał ks. Ora.

Zachęcał też adresatów do dzielenia się swoimi świadectwami i innymi informacjami.

Po nim filmiki nagrali już trzej księża: ks. Jarosław Buczyński, ks. Wojciech Oleksy i ks. Mateusz Matusiak. Posłuchajcie, co opowiadają:

Słowo dla ministrantów
Parafia Św. Brata Alberta

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama