Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przewietrz się!

To nowy cykl rekolekcji internetowych, które specjalnie dla naszych Czytelników poprowadzi siostra Wirginia Mielcarek OP.

Dominikanka jest odpowiedzialna w diecezji świdnickiej za Środowisko Nowej Ewangelizacji oraz wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca. Mieszka na co dzień w Kłodzku. Przy współpracy z księżmi i świeckimi prowadzi kursy, spotkania formacyjne i Seminaria Odnowy Wiary. Z jej inicjatywy odbywają się regularnie Eucharystie jedności, które zbierają w jednym czasie i w jednym miejscu wszystkie diecezjalne wspólnoty.

- Potrzebujesz czegoś nowego? Jakiejś świeżości? Świeżego powiewu? To otwórz drzwi, żeby tej świeżości i nowości doświadczyć. Nasze spotkania będą krótkim ogłoszeniem, pochyleniem się nad prawdami, które budują wiarę, odnawiają ją i pozwalają spotkać się z Bogiem – mówi s. Wirginia.

Rekolekcje są podzielone na sześć odcinków, w których dominikanka dzieli się swoim doświadczeniem wiary oraz przepowiada Dobrą Nowinę o Bogu, który kocha każdego człowieka. Siostra Wirginia jest przekonana, że są to prawdy, o których trzeba przypominać ciągle, gdyż są fundamentem naszej wiary.

Kilkuminutowe filmiki mogą być dobrym przygotowaniem do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. - Trwamy w oczekiwaniu na nową Pięćdziesiątnicę. Chcemy otworzyć się na prowadzenie i na dary Ducha Świętego. Potrzebujemy Ducha Świętego, aby doświadczyć nowego życia - zachęca do uczestnictwa w rekolekcjach siostra Wirginia.

Kolejne nagrania będą publikowane w każdą niedzielę, począwszy od 26 kwietnia aż do 31 maja, czyli do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach oraz dzielenia się nimi z innymi. Aby być na bieżąco, zachęcamy do zasubskrybowania naszego kanału na YouTube oraz polubienia naszej strony na Facebooku!

Przewietrz się – zapowiedź – s. Wirginia Mielcarek OP
Gość Świdnicki

 

Zobacz pierwszy odcinek:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama