Nowy numer 44/2020 Archiwum

Księża pójdą prosić za zdających egzaminy

Katecheci z Dzierżoniowa i Bielawy chcą na pątniczym szlaku wyprosić swoim uczniom dobre wyniki testów.

Razem skończyli seminarium, razem przyjęli święcenia kapłańskie. Teraz gdy ks. Piotr Sipiorski i ks. Tomasz Kowalczuk pracują w sąsiednich parafiach, razem zdecydowali się wesprzeć swoich podopiecznych.

- Za cel wybraliśmy sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Do Niej chcemy zanieść nasze prośby. Przede wszystkim chcemy się modlić za naszych uczniów, wśród których nie brakuje osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Część z nich czekają egzaminy maturalne czy na zakończenie szkoły podstawowej. Chcemy, by im poszły jak najlepiej. Ale w plecakach zmieścimy też inne intencje - mówi ks. Piotr z parafii pw. MB Różańcowej w Dzierżoniowie, zachęcając do wysyłania intencji na adres: pielgrzymkakrzeszow1@gmail.com.

Księża znani są nie tylko ze swoich parafii, ale i z pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, dlatego są otwarci na intencje spoza placówek, w których pracują.

- To trudny czas dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Chcemy więc prosić Matkę Bożą o łaskawość dla każdego, kto tego potrzebuje. Możemy obiecać, że wszystkie te intencje zostaną omodlone po drodze i w krzeszowskim sanktuarium - dodaje ks. Tomasz z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

Księża czekają na intencje do 18 maja 2020 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama