Nowy numer 23/2020 Archiwum

Minister zachęca do uhonorowania św. Jana Pawła II

Pochodzący ze Świdnicy Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego, w swoim pierwszym liście do środowiska akademickiego i naukowego pisze o św. Janie Pawle II, namawiając do uczczenia jego setnej rocznicy urodzin.

Nowy minister wystosował list do rektorów uczelni i dyrektorów instytutów 11 maja, witając się ze środowiskiem akademickim podczas “trudnego dla nas wszystkich czasu pandemii”.

Większą część listu poświęcił jednak osobie św. Jana Pawła II. „Ponieważ zbliża się 100. rocznica urodzin Jana Pawła II – naszego wielkiego rodaka, papieża i wybitnego wykładowcy akademickiego – sądzę, że warto teraz sięgnąć do Jego dorobku intelektualnego i duchowego” – pisze minister nauki i podkreśla, że z tej okazji Sejm i Senat RP ustanowiły rok 2020 "Rokiem Świętego Jana Pawła II". 

„Wśród wielu wiekopomnych dokonań Ojca świętego dla Polski, Kościoła i świata dostrzegamy również Jego zasługi dla nauki. Znakomite encykliki, listy i przemówienia Jana Pawła II zawierały wiele kwestii odnoszących się do środowiska naukowego” – dodaje, cytując papieża Polaka: „Ja osobiście, po latach, widzę coraz lepiej, jak wiele uniwersytetowi zawdzięczam: zamiłowanie do prawdy, wskazanie dróg jej poszukiwania”.

Dodał, że te słowa traktuje jako zadanie, zachęcając do rozważenia uhonorowania przez środowiska akademickie i naukowe setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Przypominamy, że 16 kwietnia były prezydent Świdnicy został powołany na urząd ministra nauki i szkolnictwa wyższego, zastępując na tym stanowisku Jarosława Gowina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama