Nowy numer 21/2020 Archiwum

Papieski koncert w Bardzie już w najbliższą niedzielę

W przeddzień setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II kwartet wokalny 4Ensemble wykona kilka utworów o tematyce maryjnej z różnych epok.

Młodzi artyści zapowiadają, że 17 maja zaprezentują w sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie m.in. Ave Maria (Tomás Luis de Vittoria), Z dawna Polski Tyś Królową (opr. R. Wędzicki), Zdrowaś Królewno Wyborna (Andrzej Koszewski), czy Józefa Świdra - Modlitwa do Bogarodzicy. Będzie można usłyszeć także utwory bliskie osobie papieża Jana Pawła II np. Modlitwa i Pokój (Norbert Blach).

Zespół tworzy czterech muzyków - Barbara Janas (sopran), Joanna Janas (alt), Dominik Jarocki (tenor) i Mateusz Czajka (bas). Ten ostatni związany jest z bardzką bazyliką i przypomina, że papież Polak odwiedził ją dwukrotnie.

– Jesteśmy pokoleniem JPII i dobrze pamiętamy jego pontyfikat. Jego słowa niemal przez całe życia nam towarzyszyły. Czas jego setnych urodzin jest dobrą okazją do przypomnienia jego sylwetki i przedstawienia jej najmłodszym. To ważna postać nie tylko z perspektywy historii, ale i wiary milionów ludzi na całym świecie. Również dla nas jest postacią tak ważną, że nie wyobrażamy sobie możliwości ominięcia tej rocznicy – podkreśla Mateusz Czajka.

Wybraliśmy to miejsce, bo jest ono nazywane dolnośląską Częstochową. Papież odwiedził je dwukrotnie, jeszcze zanim trafił do Rzymu. Po raz pierwszy 4 września 1957 r. oraz w 1978 r. W Bardzie znajduje się też pierwszy na Dolnym Śląsku i drugi w Polsce pomnik poświęcony Ojcu Świętemu.

Koncert online rozpocznie się 17 maja o godz. 19.00. Link do wydarzenia znajduje się na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku. Udostępniły go w dniu koncertu poniżej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama