Nowy numer 2/2021 Archiwum

Papieski koncert w Bardzie już w najbliższą niedzielę

W przeddzień setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II kwartet wokalny 4Ensemble wykona kilka utworów o tematyce maryjnej z różnych epok.

Młodzi artyści zapowiadają, że 17 maja zaprezentują w sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie m.in. Ave Maria (Tomás Luis de Vittoria), Z dawna Polski Tyś Królową (opr. R. Wędzicki), Zdrowaś Królewno Wyborna (Andrzej Koszewski), czy Józefa Świdra - Modlitwa do Bogarodzicy. Będzie można usłyszeć także utwory bliskie osobie papieża Jana Pawła II np. Modlitwa i Pokój (Norbert Blach).

Zespół tworzy czterech muzyków - Barbara Janas (sopran), Joanna Janas (alt), Dominik Jarocki (tenor) i Mateusz Czajka (bas). Ten ostatni związany jest z bardzką bazyliką i przypomina, że papież Polak odwiedził ją dwukrotnie.

– Jesteśmy pokoleniem JPII i dobrze pamiętamy jego pontyfikat. Jego słowa niemal przez całe życia nam towarzyszyły. Czas jego setnych urodzin jest dobrą okazją do przypomnienia jego sylwetki i przedstawienia jej najmłodszym. To ważna postać nie tylko z perspektywy historii, ale i wiary milionów ludzi na całym świecie. Również dla nas jest postacią tak ważną, że nie wyobrażamy sobie możliwości ominięcia tej rocznicy – podkreśla Mateusz Czajka.

Wybraliśmy to miejsce, bo jest ono nazywane dolnośląską Częstochową. Papież odwiedził je dwukrotnie, jeszcze zanim trafił do Rzymu. Po raz pierwszy 4 września 1957 r. oraz w 1978 r. W Bardzie znajduje się też pierwszy na Dolnym Śląsku i drugi w Polsce pomnik poświęcony Ojcu Świętemu.

Koncert online rozpocznie się 17 maja o godz. 19.00. Link do wydarzenia znajduje się na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku. Udostępniły go w dniu koncertu poniżej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama