Nowy numer 23/2020 Archiwum

Znają Helenkę najlepiej w diecezji

Tegoroczny konkurs misyjny, mimo iż odbył się zdalnie, pokazał, że młoda wolontariuszka zamordowana w Boliwii w 2017 r. wciąż żyje w sercach Polaków.

Jak informuje referat misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej 15 maja "pomimo niekorzystnej sytuacji, dzięki technologii i dobrej woli wielu osób, udało się dokończyć VII Diecezjalny Konkurs Misyjny, który był poświęcony postaci Heleny Kmieć – młodej wolontariuszki misyjnej, zamordowanej 24 stycznia 2017 roku w Boliwii".

Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się ponad 40 osób, spośród których najlepsi okazali się:

I miejsce – Szymon Terczyński – Niepubliczna Podstawowa Szkoła Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie

II miejsce  – Łucja Wójtowicz – Zespół Szkół w Starych Bogaczowicach

III miejsce – Oliwia Gołuch – Publiczna SP nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy

Więcej laureatów na stronie diecezji świdnickiej. Wszystkim gratulujemy wiedzy i dołączamy się do podziękowań katechetom, którzy z zaangażowaniem włączyli się w przygotowania swoich uczniów do konkursu. Termin i sposób przekazania nagród zostanie ustalony indywidualnie z katechetami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama