Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wspierają katedrę. Muzycznie i na słodko

Od miesięcy trwa zbiórka na remont świdnickiego kościoła pw. św. Stanisława i św. Wacława. Życzliwym ludziom nie brakuje pomysłów.

W akcję włączył się m.in. Jakub Moneta, który pod nagraniami prezentowanych przez siebie utworów zachęca do wzięcia udziału w zbiórce na portalu zrzutka.pl

- Utwory, które zaprezentowałem, są bardzo znane, ale przede wszystkich pokazują właściwie całe spektrum możliwości instrumentu katedralnego. Chciałem w ten sposób zareklamować zbiórkę na odnowienie głównego ołtarza tej perły Dolnego Śląska - mówi młody organista.

Léon Boëllmann - Suite Gothique
Jakub Moneta

Również parafia pw. św. Stanisława i św. Wacława wyszła do wiernych z nowym pomysłem. „Drodzy Parafianie, bardzo serdecznie dziękujemy Wam za ofiary na bieżące potrzeby, które wpłacacie na konto naszej parafii, a także za ofiary składane na tacę. Dziękujemy za Waszą hojność serca, zrozumienie i życzliwość. Jednocześnie informujemy, że w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła są do nabycia okolicznościowe cegiełki w cenie 20 zł pod nazwą »wspieram mój kościół«, ze słodką zawartością” – czytamy na stronie internetowej.

Do wsparcia świdnickiej katedry zachęca na stronie diecezji także bp Marek Mendyk:

„Z racji przeżywanej w tym miesiącu uroczystości św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, patrona diecezji i katedry, przypominam, że w świdnickiej katedrze trwają od kilku miesięcy prace remontowo-konserwatorskie. Są one prowadzone dzięki przyznanej dotacji, która nie zaspakaja jednak w pełni wszystkich koniecznych wydatków. Dlatego dziękując wszystkim diecezjanom za dotychczasową pomoc, proszę o każdą formę wsparcia. Ofiary na cel remontowy można przekazać w formie elektronicznej, korzystając z ikony „zbiórka – remont katedry” zamieszczonej na stronie internetowej diecezji i parafii katedralnej”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama