Nowy numer 43/2020 Archiwum

Uczcili patrona online

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II to patronalne święto Szkoły Podstawowej w Grodziszczu. Zapraszamy na transmisję Mszy św. z udziałem przedstawicieli szkoły.

W poniedziałek o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. św. Anny w Grodziszczu zostanie odprawiona Msza Święta o Boże błogosławieństwo dla wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły, której 27 maja 2004 r. nadano imię Jana Pawła II.

- 16 lat obfitowało w szkole w wiele wydarzeń związanych z osobą świętego Jana Pawła II. To okres tworzenia i realizowania programów wychowawczych opartych na chrześcijańskich wartościach, to cykliczne organizowanie i branie udziału w różnych konkursach, uroczystościach, akademiach, wycieczkach, wystawach poświęconych Karolowi Wojtyle. Niewątpliwy wkład w kształtowanie młodych pokoleń, uczniów tej właśnie szkoły mieli ówczesny proboszcz parafii w Grodziszczu ks. Bolesław Kałuża, Honorowy Obywatel Gminy Świdnica i Lucyna Griger wieloletnia katechetka - informuje Janusz Waligóra, rzecznik UG Świdnica.

Dodaje, że w związku z epidemią cała społeczność szkoły może zjednoczyć się symbolicznie we wspólnej modlitwie dzięki transmisji na stronie Sołectwa Wsi Grodziszcze (tutaj).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama