Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pomaganie ma we krwi

Pan Bóg nie rozlicza nikogo z godzin spędzonych na kolanach. On patrzy na serce człowieka i szuka w nim dobra. A dobrem, które jest w sercu Iwetty Markiewicz, można by obdzielić rzeszę osób.

Ona właśnie to robi. Dzieli się dobrem z każdym potrzebującym. Słuchając jej opowieści, nie sposób uciec od myśli, że jej historia jest częścią większego planu. Po 22 latach spędzonych w Niemczech z tęsknoty za bliskimi postanowiła wrócić w swoje rodzinne strony. Traf chciał, że przeprowadzka, a później sprawy związane z otwarciem rodzinnego interesu pozwalającego na godny start w nowej rzeczywistości przypadły na początek pandemii.

Mam tu misję do wykonania

Tak z uśmiechem Iwetta podsumowuje wydarzenia ostatnich dwóch miesięcy. Pandemia w pewnym stopniu pokrzyżowała jej plany zawodowe, ale Iwetta nie załamała rąk i całą energię skierowała na pomoc potrzebującym. Z telewizji dowiedziała się o ogólnopolskiej akcji Wsparcie dla Szpitala – to internetowa platforma, której celem jest dotarcie z pomocą do placówek medycznych. System swoim zasięgiem obejmuje obecnie ok. 700 placówek, potrzebne są więc osoby koordynujące działania pomocowe.

– Włączyliśmy się w tę akcję, bo uznaliśmy, że jest bardzo wiarygodna i pomoc przekazywana przez nią dotrze tam, gdzie jest najbardziej potrzebna – opowiada Iwetta. Mówi w liczbie mnogiej, bo choć to ona jest na pierwszej linii frontu, w działaniach wspiera ją mąż Marcin. – Mój mąż stoi w cieniu, ale bez niego wiele szybkich akcji by się nie udało. Kiedy dowiedziałam się, że DPS sióstr franciszkanek pilnie potrzebuje kondensatora tlenu, od razu zaczęłam działać. O godz. 10 wstawiłam post na Facebooka, a pół godziny później znalazło się takie urządzenie w Rawiczu. O godz. 13 tego samego dnia mój mąż już je przywiózł. W ciągu trzech godzin znalazł się kondensator tlenu, który kosztuje 5 tys. złotych. To jest Opatrzność Boża – mówi poruszona.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama