Nowy numer 21/2020 Archiwum

ks. Mateusz Grzegorczyk

Pochodzi z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy.

Jak odkrył ksiądz swoje powołanie?

- Trudno mi jednoznacznie wskazać moment, kiedy poczułem, że Bóg powołuje mnie do kapłaństwa. Jednak pierwsza myśl o tym, by w przyszłości zostać księdzem pojawiła się bardzo wcześnie, gdy tylko zostałem ministrantem w 3 klasie szkoły podstawowej. Od tego czasu to pragnienie zawsze było w moim sercu, a pogłębioną i bardziej świadomą decyzję o udzieleniu odpowiedzi na to Boże zaproszenie i wstąpieniu do seminarium podjąłem w liceum.

Kto był lub jest dla księdza wzorem kapłaństwa?

- Wzorem kapłaństwa od zawsze jest dla mnie św. Jan Paweł II. Od momentu przekroczenia progu seminarium to właśnie Jego wstawiennictwu powierzyłem moje życie i powołanie. Przez lata formacji niejednokrotnie doświadczałem Jego pomocy. Podczas każdej sesji egzaminacyjnej modliłem się za Jego przyczyną i nigdy się nie zawiodłem. Poza tym święcenia diakonatu przyjąłem 27 kwietnia 2019 r., a więc dokładnie w dniu 5. rocznicy Jego kanonizacji. W 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły będę przyjmował święcenia kapłańskie. To dla mnie bardzo ważne znaki.

Na jaki temat pisał ksiądz pracę magisterską?

Praca magisterska z Katolickiej Nauki Społecznej i Socjologii Religii pt. „Wpływ warunków ekonomicznych na kondycję moralną rodziny polskiej w latach 1989-2014 w ocenie nauczania społecznego kościoła” napisana pod kierunkiem ks. prof. PWT Grzegorza Sokołowskiego, przy współpracy ks. dra Krzysztofa Adamskiego.

A jakie sobie ksiądz wybrał motto kapłańskie?

„Jezu ufam Tobie” (św. s. Faustyna Kowalska)

Kiedy i gdzie będzie ksiądz odprawiał swoje Msze św. prymicyjne?

- 24.05.2020 - kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy

- 25.05.2020 - kaplica Zgromadzenia Sióstr Klawerianek w Świdnicy

- 14.06.2020 - parafia katedralna

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama