Nowy numer 21/2020 Archiwum

ks. Daniel Kołodziejcz

Pochodzi z parafii pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy.

Jak odkrył ksiądz swoje powołanie?

- Od dziecka byłem ministrantem i pragnienie służenia Bogu jak najbliższej ołtarza zawsze mi towarzyszyło z tyłu głowy. Ta myśl o wstąpieniu do seminarium szczególnie nasiliła się pod koniec liceum, kiedy to po maturze było trzeba zastanowić się nad swoją drogą życia. Wtedy pojawiło się mnóstwo wymówek: nie dam sobie rady, nie jestem gotowy, są ode mnie lepsi. Ostatecznie zdecydowałem się na studia we Wrocławiu – stosunki międzynarodowe. I chociaż skończyłem tam pierwszy rok i nie szło mi źle z nauką, to jednak czułem że czegoś mi brakuje. Zacząłem rozmawiać z rodziną oraz znajomymi księżmi. W pamięci zapadła mi jedna wypowiedź: "Jeżeli zacząłeś kiedykolwiek myśleć o kapłaństwie, to jest to takie powołanie, które ciągle wraca w naszym życiu. Możesz je stłumić różnymi rzeczami jakie oferuje ten świat, ale ono i tak wcześniej czy później powróci". Zrozumiałem, że lepiej spróbować spełnić to, czego pragnę niż w pewnym momencie mieć żal do siebie, że nigdy tego nie zrobiłem. Skończyłem pierwszy rok studiów i porzuciłem dotychczasowy styl życia, plany, a przyszłość zawierzyłem Bogu.

Kto był lub jest dla księdza wzorem kapłaństwa?

Ks. Leszek Baranowski, który był kiedyś wikariuszem w naszej parafii.

Na jaki temat pisał ksiądz pracę magisterską?

„Funkcje kobiety i mężczyzny w życiu rodzinnym na przykładzie Księgi Tobiasza” pod kierunkiem ks. prof. PWT dr hab. Jana Klinkowskiego.

A jakie sobie ksiądz wybrał motto kapłańskie?

„Nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie” (Łk 22, 42)

Kiedy i gdzie będzie ksiądz odprawiał swoje Msze św. prymicyjne?

- 24.05.2020, godz. 12.30 – par. NMP Królowej Polski w Świdnicy

- 11.06.2020 – par. świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Piławie Dolnej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama