Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pielgrzymka w intencji trzeźwości w rodzinach i narodzie

Już po raz 22. w krzeszowskim sanktuarium Matki Bożej Łaskawej będą się modlić za uzależnionych i ich rodziny.

W tym roku nacisk położony jest przede wszystkim na dzieci i ich rozwój.

- To, czego dziś w wieloraki sposób doświadczamy, łatwo budzi niepokój, sprzyja stresom czy prowadzi do różnych napięć, m.in. w gronie najbliższych. Tym samym może sprzyjać łatwemu i częstemu sięganiu po alkohol oraz nadużywaniu go. Nie musi tak być. Niech nasze domy, przez ożywienie wiary i rozbudzenie ducha modlitwy, staną się w obecnej dobie ostoją bezpieczeństwa i wzajemnego oparcia.  O to chcemy się modlić i w tej intencji padać do stóp Maryi, Matki naszego Zbawiciela i Pana - mówi ks. Rafał Chudy, diecezjalny duszpasterz trzeźwości diecezji świdnickiej.

Pielgrzymkowe spotkanie w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, które odbędzie się 14 czerwca 2020 roku, organizuje on wraz z ks. Bronisławem Piśnickim, który jest odpowiedzialny za ruch trzeźwościowy w diecezji legnickiej.

- To już 22 raz spotkamy się w Krzeszowie. W tym roku pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” powędrujemy do stóp Maryi. Ze względu na epidemię koronawirusa program naszej pielgrzymki musieliśmy jednak zmodyfikować i ograniczyć tylko do jednego wydarzenia: Eucharystii, która będzie sprawowana o godz. 12. Pojedyńcze osoby bądź rodziny, które z różnych przyczyn nie będą mogły fizycznie uczestniczyć we Mszy Św. w krzeszowskim sanktuarium, zapraszamy do modlitwy poprzez łączność duchową i skorzystanie z transmisji Mszy św na żywo w internecie pod adresem: www.opactwo.eu - dodaje ks. Bronisław.

Nie pij tato! Pielgrzymka w intencji trzeźwości

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama