Nowy numer 3/2021 Archiwum

Boże Ciało. Jest zgoda na procesje

Biskup świdnicki wydał wskazania dotyczące organizacji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Bp Marek Mendyk we wskazaniach dotyczących organizacji procesji na Boże Ciało powołuje się na rozporządzenia państwowe:

"Na mocy rozporządzeń państwowych, zezwalających na nieograniczone limitem wiernych zgromadzenia religijne poza miejscem kultu (por. § 15 ust. 8 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r.  - Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 29 maja 2020 r., poz. 964:

»Zgromadzenia organizowane w ramach działalności Kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem, że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się w budynkach i innych obiektach kultu religijnego uczestnicy realizują obowiązek, o którym mowa w § 18 ust. 1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny, a w przypadku gdy to zgromadzenie odbywa się na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie lub realizują obowiązek, o którym mowa w § 18 ust.1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny«),

informuję, że możliwa jest w tegoroczną uroczystość Bożego Ciała organizacja tradycyjnych procesji eucharystycznych do czterech ołtarzy".

Prosi jednak duszpasterzy, by poinformowali jej uczestników o konieczności zachowania dystansu minimum 2 metrów między uczestnikami lub o potrzebie obowiązkowego zasłonięcia przez nich ust i nosa.

"Idąc za Chrystusem w obecnym Najświętszym Sakramencie, który nawiedza nasze ulice i place, polecajmy sprawy Kościoła, naszej ojczyzny i nas samych" - dodaje ordynariusz diecezji świdnickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama