Nowy numer 3/2021 Archiwum

Strzegom ma swoje "gwiezdne podwórko"

Choć budowa centrum rekreacyjno-edukacyjnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 zakończyła się w marcu, dopiero teraz oficjalnie otwarto projekt.

Pomysłodawcą i wielkim orędownikiem powstania „Gwiezdnego podwórka” była Elżbieta Smyk, dyrektor PSP nr 2 w Strzegomiu. To właśnie ona wymyśliła i doprowadziła do realizacji z przyjaznymi ludźmi - dzięki poparciu społeczności miasta oraz burmistrza  Strzegomia - ten projekt, który zgłoszono do budżetu obywatelskiego. Zorganizowała także dużą akcją promującą ze swoimi nauczycielami oraz rodzicami uczniów.

- Przez wiele lat myślałam nad tym, jak zagospodarować ten zaniedbany dziedziniec i się udało. Kolejne marzenie to zimowy ogród po drugiej stronie szkoły - podkreśla Elżbieta Smyk.

Już w ubiegłym tygodniu, co prawda nieliczni jeszcze uczniowie, którzy przebywali w szkole, mogli zaczerpnąć świeżego powietrza oraz poznać astronomiczną ścieżkę edukacyjną, znajdującą się na podwórku. Klimat tego miejsca tworzą starannie dobrane rośliny,  przyjazne gry edukacyjne, stół pingpongowy, grill na wspólne spotkania społeczności szkolnej oraz przyjazne środowisku ławki i scena, która służyć będzie do popularyzowania i promowania artystycznych talentów i zainteresowań uczniów.

W najbliższych planach jest zorganizowanie w bezpiecznych warunkach zakończenia roku szkolnego w grupach klasowych, a jeśli to będzie możliwe - to także z udziałem rodziców. Ponadto odbywać się tutaj będą lekcje na świeżym powietrzu, spotkania integracyjne społeczności klasowych oraz wszelkie wydarzenia ważne dla szkoły.

- Mam nadzieję, że rok szkolny 2020/2021 rozpocznie nowy etap szkolnej rzeczywistości i pozwoli na pełne wykorzystanie naszego centrum aktywności społecznej do współpracy ze środowiskiem lokalnym, do różnorodnych spotkań, także z udziałem zaprzyjaźnionych  stowarzyszeń, instytucji oraz uczniów innych szkół  i przedszkoli. Chciałabym, aby nasze nowe podwórko na co dzień stanowiło miejsce odpoczynku dla naszej społeczności - podsumowuje dyrektor PSP nr 2 w Strzegomiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama