Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ruszyły Msze św. na Wielkiej Sowie

Wakacyjna inicjatywa diecezji świdnickiej na najwyższym szczycie Gór Sowich w Sudetach Środkowych ma zachęcić do wypoczynku na świeżym powietrzu połączonego z niedzielną Eucharystią.

Odbywa się ona w jednej z najwyżej położonych kaplic w Polsce, która została wzniesiona staraniem leśników i otwarta w 2015 r. (więcej: Matka słucha na szczycie). 

Rok później na Wielkiej Sowie w każdą niedzielę od czerwca do września, o godz. 15., ruszyły Msze św. dla tych, którzy postanowili ten dzień święty święcić na szczycie. W ciepłe wakacyjne dni ta grupa liczy około 25-30 osób.

Tak było 14 czerwca, gdy jako drugi w tym roku sprawował Eucharystię w kaplicy pw. Matki Bożej Słuchającej ks. Marcin Januszkiewicz. – Część z obecnych to ludzie z kręgu Domowego Kościoła, w którym posługuję, a których zaprosiłem na tę Mszę św. Inni albo znaleźli się tam przypadkiem, albo usłyszeli o inicjatywie i postanowili w taki sposób spędzić niedzielne popołudnie – relacjonuje ks. Marcin.

Na stronie diecezji świdnickiej ks. Krzysztof Ora, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii, informuje, że na kolejne niedziele są już wyznaczeniu kapłani, którzy o godz. 15. będą się modlić w tym miejscu. Oto ich lista:

 1. Dekanat Bielawa – 5 VII, 2 VIII
 2. Dekanat Dzierżoniów – 12 VII, 9 VIII
 3. Dekanat Głuszyca – 19 VII, 16 VIII
 4. Dekanat Nowa Ruda – 26 VII, 23 VIII
 5. Ks. Tomasz Zając – 7 VI, 30 VIII
 6. Ks. Wojciech Iwanicki – 28 VI, 13 IX
 7. Ks. Sebastian Makuch – 6 IX
 8. Ks. Krzysztof Ora – 20 IX
 9. Ks. Mateusz Kulig – 27 IX
 10. Ks. Marcin Januszkiewicz – 14 VI
 11. Ks. Jan Bałchan – 21 VI
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama