Nowy numer 24/2021 Archiwum

Ksiądz z odznaką "Przyjaciel Dziecka"

W siedzibie Wspólnoty Rady Samorządowej Białego Kamienia i Konradowa w Wałbrzychu wręczono odznaki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Wśród wyróżnionych 17 czerwca znalazł się ks. Maciej Sroczyński, były wikariusz parafii pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej.

- Jako osoba duchowna przez pięć lat ks. Maciej służył nie tylko na lekcjach katechezy, ale dawał też świadectwo pomocy najuboższym. Wielokrotnie angażował się w przygotowanie paczek dla potrzebujących dzieci i ich rodzin. Siadaliśmy razem i szukaliśmy rozwiązań doskwierających tym ludziom problemów - wyjaśniał Ryszard Nowak, który złożył wniosek o przyznanie odznaki młodemu kapłanowi.

Poza ks. Sroczyńskim wyróżniona została pani Halina Macioszek-Gibała, znany wałbrzyski lekarz (pracuje w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Śródmieście - Biały-Kamień”).

- To wyjątkowi, wspaniali ludzie. Pani doktor od wielu lat wspiera nasze działania, różne akcje. Na przykład spotkania świąteczne, wyprawki szkolne. Podobnie ksiądz Maciej - dodaje przewodniczący wspólnoty i wałbrzyski radny.

Odznaki wręczały Sylwia Bielawska - wiceprezydent Wałbrzycha. i Ilona Socha - prezes miejscowego oddziału TPD.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama