Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wybierasz się do katedry? Przeczytaj!

Sobotnie diecezjalne dziękczynienie za posługę bpa Ignacego Deca może przyciągnąć tłumy. Dlatego organizatorzy proszą o spełnienie konkretnych warunków.

O uroczystości, która odbędzie się 4 lipca o godz. 12, pisaliśmy już w połowie czerwca (Wspólnie podziękujmy za pasterską posługę bp. Ignacego Deca). Świdnicka Kuria Biskupia wydała z tej okazji komunikat, w którym prosi o zachowanie pewnych zasad. 

Informacje podzielone są na kapłanów i wiernych. Pierwsza z tych grup ma się stawić najpóźniej o godz. 11.40, aby w spokoju przygotować się do liturgii. Plac przed katedrą będzie zamknięty, dlatego organizatorzy proszą o pozostawienie aut na terenie WSD.

Kapłani zaproszeni do koncelebracji proszeni są o zabranie ze sobą własnej alby oraz stuły koloru białego.  Będą dwa miejsca przygotowania do liturgii. Koncelebransi nie biorący udziału w procesji wejścia - w kaplicy św. Józefa (w nawie południowej) skąd zajmują miejsca w nawie północnej w ławkach z rezerwacją (według wskazań ceremoniarzy).

Kapłani biorący udział w procesji wejścia przygotowują się do liturgii w głównej zakrystii katedralnej. Będą to wikariusze biskupi, dyrektorzy wydziałów kurii, rektor seminarium, proboszcz katedry i infułaci.

Nie ma możliwości dołączenia się do koncelebry po rozpoczęciu liturgii. Podczas Mszy św. będzie używana III Modlitwa Eucharystyczna. Koncelebransi będą mogli przyjąć Komunię św. (per intinctionem) przy ołtarzu głównym. 

O wcześniejsze przybycie do katedry proszeni są również wierni. Goście z zaproszeniami imiennymi zajmują miejsca w nawie za koncelebransami (według wskazań ceremoniarzy). Poczty sztandarowe gromadzą się natomiast przed wejściem do katedry i wchodzą do świątyni o godz. 11.50, zajmując miejsce w kaplicy chrzcielnej (uwaga: nie biorą udziału w procesjach wejścia i wyjścia).

Podczas liturgii nie są przewidziane przemówienia okolicznościowe. Przemówienia różnych delegacji będą możliwe po zakończonej liturgii. Zaproszeni goście będą mogli zabrać głos podczas spotkania w seminarium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama