Nowy numer 48/2020 Archiwum

Z Marią Magdaleną odkrywały kobiecość

Przez trzy dni ponad 70 pań przyglądało się swojemu powołaniu na przykładzie biblijnej uczennicy Chrystusa w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

Do uczestnictwa w kursie „Maria Magdalena” zachęcaliśmy w tegorocznym 26. numerze świdnickiej edycji GN („Złap kurs na swoją prawdziwą tożsamość”).

– Kurs prowadzony jest przez kobiety dla kobiet. Obecnie patrzymy na siebie przez pryzmat ról, zadań i pełnionych funkcji, ale chcemy pokazać, że misja kobiety jest niezależna od wieku i powołania stanowego. Każda kobieta – niezamężna, żona, matka, wdowa czy osoba konsekrowana – jest najpierw powołana do istnienia i do relacji z Bogiem, a dopiero potem ma szczegółowe powołanie. Musimy sobie przypominać, że jesteśmy osobami chcianymi i kochanymi przez Boga – mówiła wówczas s. Wirginia Mielcarek, główna odpowiedzialna za kurs w Bielawie.

Na miejscu wyjaśniała, że jest to możliwe tylko przy jednoczesnym przebaczeniu. – Jest ono ważne w życiu każdej z nas. I nie jednorazowo, jak nam się czasami wydaje, ale wieloetapowo. Kiedyś na jednej z sesji Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego pewna pani dała świadectwo.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama