GN 48/2020 Archiwum

Otwarcie Domu Samotnej Matki

Prowadzony przez Caritas Diecezji Świdnickiej „Promyk” będzie mógł przyjąć 15 mam z ich dziećmi, znajdujących się w sytuacji kryzysowej.

O zbiórce na przygotowanie budynku pisaliśmy ponad rok temu. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu ludzi udało się doprowadzić do końca inwestycję, która ma zapewnić opuszczonym kobietom nie tylko miejsce do zamieszkania, odzież czy wyżywienie, ale również pomoc psychologiczną, prawną czy medyczną. Do ich dyspozycji będą kuchnia i świetlica, ale też kaplica. Zostaną otoczone opieką duszpasterską.

– To miejsce jest bardzo ważne i ma wyjątkowe zadanie. Zresztą w przyszłym tygodniu podobny dom otworzymy w Koszalinie. Jego powstanie, podobnie jak innych dzieł Caritas, nie byłoby możliwe bez dobroci ludzi, ich otwartego serca i modlitwy. Dzięki nim możemy pomagać najbardziej potrzebującym. Chcę tym wszystkim ludziom dzisiaj powiedzieć „dziękuję”, „Bóg zapłać” – mówił w dniu poświęcenia ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Przygotowane pomieszczenia przy ul. Nadbrzeżnej 4 poświęcił 17 sierpnia bp Ignacy Dec, który również przewodniczył Mszy św. w pieszyckim kościele pw. św. Antoniego w intencji pracowników i przyszłych podopiecznych nowo powstałego domu. – Bezpośrednio po dzisiejszym fragmencie Ewangelii natrafiamy na słowa przestrogi Pana Jezusa: „Jakże trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego”. Bogactwo bowiem często nas zniewala, szczególnie gdy mamy niewłaściwy stosunek do wartości materialnych i czujemy lęk przed ich utratą. Wówczas skupiamy się na tym, by jak najwięcej zgromadzić. I przed tym zniewoleniem Pan Jezus przestrzega. W znaczeniu ewangelicznym ten jest natomiast naprawdę bogaty, kto się dzieli, kto sam staje się darem dla drugich i potrafi wykorzystać to, co posiada, dla dobra innych – podkreślał, nawiązując do historii bogatego młodzieńca z Ewangelii, biskup senior.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama