Nowy numer 2/2021 Archiwum

Koncert uwielbienia w Tuszynie przejdź do galerii

Zespół Gennesaret z Piskorzowa włączył się w pomoc w zbieranie funduszy na remont sanktuarium MB Łaskawej w Kiełczynie.

Przypadający w pierwszą niedzielę września odpust parafialny był dobrą okazją, aby wyrazić wdzięczność dotychczasowym ofiarodawcom, a także prosić o więcej. Podczas wydarzenia była możliwość złożenia cegiełki na dalszy remont sanktuarium. Jak przyznaje ks. Stanisław Olszowy, proboszcz parafii w Kiełczynie, potrzeby są ogromne i wykraczają poza możliwości finansowe parafii. – W tamtym roku wyremontowaliśmy wieżę, udało nam się także od marca do lipca zamknąć nawę główną. Teraz trwają prace przy tynkach i w planie jest naprawienie dachu nad prezbiterium. Ten koncert to jest podziękowanie dotychczasowym ofiarodawcom, ale liczymy, że niektórzy otworzą swoje serca i wspomogą dalszy remont – powiedział ks. proboszcz, tłumacząc, że całe życie parafialne i liturgiczne od marca przeniosło się do kościoła filialnego w Tuszynie.

Wśród licznie zebranych słuchaczy oprócz parafian i dobrodziejów znaleźli się także samorządowcy i politycy wspierający renowację kościoła. – To zaszczyt dla mnie, że dla takiego dobra i do takiego dobra mogłam się dołożyć. Pokazuję was również na Dolnym Śląsku, mówiąc, że to jest wzór wspólnoty, takiej współodpowiedzialności za to cudowne mienie, jakie mamy na Dolnym Śląsku. To ja przychodzę powiedzieć dziękuję, że przy tej inicjatywie poznałam wspaniałych ludzi i cieszę się, że zaliczyliście mnie do grona tych, którzy mogą z wami współpracować – mówiła przed koncertem Anna Zalewska, posłanka do europarlamentu.

Zapowiadając koncert, przedstawiciele Stowarzyszenia na rzecz Remontu Sanktuarium przyznali, że impuls do zorganizowania koncertu wyszedł od wicewojewody dolnośląskiego Jarosława Kresy: – Muszę przyznać, że kiedy byliśmy u pana Jarosława Kresy, z pytaniem o możliwość uzyskania dotacji na remont sanktuarium, powiedział nam wprost, dlaczego nie szukamy sami pieniędzy, na przykład przez organizację koncertu charytatywnego znanego już zespołu z Piskorzowa. Proszę państwa, skorzystaliśmy z propozycji i po wysłuchaniu próby zespołu Genessaret, wiedzieliśmy, że to jest to.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama