Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nowy pasterz w Bojanicach

Został nim ks. Marcin Mazur, dotychczasowy wikary w par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu.

Parafia pw. NMP Częstochowskiej w Bojanicach, do której należy również filialny kościół w Makowicach, 6 września przyjęła uroczyście swojego nowego proboszcza. Eucharystii inaugurującej posługę przewodniczył ks. bp Marek Mendyk, który już na początku wezwał proboszcza, aby był świadkiem zmartwychwstałego Chrystusa, natomiast w homilii nakreślił jego nowe zadania.

– Dzisiaj dokonuje się w sposób bardzo uroczysty wprowadzenie do kościoła parafialnego. Do tego miejsca, gdzie będzie głosił słowo Boże, sprawował sakramenty święte. Będzie, jak mówił święty Paweł, nastawał w porę i nie w porę, pocieszał i upominał, jak podpowiada dzisiejsze słowo Boże. Niewielka świątynia w Bojanicach wypełniła się rzeszą parafian, ale także przyjezdnymi gośćmi, wśród których wyróżniała się grupa motocyklistów zaprzyjaźnionych z ks. Mazurem.

Nowy proboszcz dziękując wszystkim za przybycie, mówił: – Wiem, że u Pana Boga nie ma przypadków. Mam świadomość, że wchodzę w ogromne bogactwo całej tej wspólnoty parafialnej, a więc chylę czoła przed całym dziedzictwem duchowym tej parafii. Pierwszym moim zadaniem jest posługa duchowa. Wiem, że wiele nadziei łączycie z moim posługiwaniem w tej wspólnocie. Nie wiem, czy sprostam wszystkim obowiązkom, ale patrząc na to, co już ksiądz Maciej w tej parafii uczynił, myślę, że nie trzeba się niczego lękać. Doświadczyłem już wiele dobra od was – z wdzięcznością mówił ks. Marcin Mazur na zakończenie Mszy św., prosząc jednocześnie wiernych o gorliwe uczestnictwo w życiu parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama