Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dobra Nowina jest dla wszystkich. Kolejny cykl katechez neokatechumenalnych

Od 12 października w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.15 w kościele św. Józefa katechiści Drogi Neokatechumenalnej wraz z ojcami paulinami będą dzielić się własnym doświadczeniem i opowiadać o Bogu, który kocha każdego człowieka.

Katechezy Zwiastowania, głoszone rokrocznie w par. św. Józefa w Świdnicy, są propozycją dla dorosłych i młodzieży, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, jak i dla tych, którzy wiary nigdy nie mieli lub stracili ją w zderzeniu z wydarzeniami swojego życia. – To już 4 raz jak nasza ekipa głosi te katechezy. W zasadzie co roku treści są niezmienne, ale zmienia się nasze życie. Nikt w tamtym roku nie pomyślałby, jak obecnie będzie wyglądać nasze życie, pełne obostrzeń, ale również niepewności i lęku. Te katechezy dają nadzieję tak bardzo potrzebną dzisiaj. To jest także moje osobiste doświadczenie – mówi Sylwester, który jest odpowiedzialny za ekipę katechistów, wśród których są 3 małżeństwa, osoba samotna i ksiądz.

– Ludzie przychodzą na katechezy, kiedy spotka ich krzyż. Kiedy moja wola się nie realizuje i widzę, że moje życie traci sens, że jest przekreślone; kiedy spotyka mnie jakikolwiek krzyż cierpienia, choroby, problemy, osamotnienie… to wtedy jestem otwarty na Kogoś, kto ten krzyż zwyciężył. Kiedy spotyka mnie krzyż, którego nie rozumiem, mogę zacząć słuchać Dobrej Nowiny, którą głosimy na katechezach – zachęca do wzięcia udziału w katechezach proboszcz o. Dariusz Laskowski.

Od 2013 roku przy parafii powstały trzy wspólnoty neokatechumenalne. O. Dariusz z takimi wspólnotami zetknął się po raz pierwszy ponad 20 lat temu, jeszcze przed wstąpieniem do zakonu. – Tym, co jest głoszone na okrągło, to jest słowo Boże, z którego rodzi się wszystko. To jest wspólnota, która bardzo zmienia ludzi, a nawet nie ona, tylko Pan Bóg w tej wspólnocie zmienia ludzi. To nie ksiądz i jego moralizowanie, ale właśnie słowo Boże otwiera tych ludzi, oczyszcza i prowadzi do prawdziwej relacji z Bogiem – mówi o. Dariusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama