Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Broń, która leczy

Pierwsza sobota miesiąca to dzień poświęcony Maryi. Do sanktuarium MB Strażniczki Wiary w Bardzie pielgrzymowali ci, którzy codziennie modlą się za Jej wstawiennictwem.

Jak przyznaje diecezjalny moderator Żywego Różańca ks. Paweł Kuriata, stowarzyszenie to jest najliczniejsze w diecezji. W każdej parafii, nawet najmniejszej, istnieją róże różańcowe.

Chociaż w tej grupie w większości są kobiety, to wśród pielgrzymów było też wielu mężczyzn czy rodziny z dziećmi. – Zachęcam, by odkryć modlitwę różańcową na nowo. To nie jest tylko powtarzanie „zdrowasiek”, ale przede wszystkim kontemplacja. Modlitwę tę ukochał również prymas Stefan Wyszyński, na którego beatyfikację ciągle czekamy. Wierzę, że on w niebie z różańcem w ręku za nami oręduje – mówi ks. P. Kuriata. W tym roku, ze względu na ograniczenia epidemiczne, na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie przybyli jedynie przedstawiciele parafialni. – Ludzie potrzebują się zjednoczyć. Mam świadomość, że w tym roku będzie inaczej, ale każdego roku bazylika w Bardzie była wypełniona po brzegi – dodaje.

Biskup Marek Mendyk, dziękując wszystkim za przybycie w tym trudnym czasie, wskazywał, że żaden czas nie jest idealny, ale właśnie teraz jest szczególnie potrzebna modlitwa, która ludziom może przywrócić nadzieję. – Przybywamy do tego miejsca tak, jak przychodzi się do mamy. Pamiętamy, że każda mama daje dziecku to, co jest najlepsze. Maryja, nasza Mama, daje nam do rąk jako pomoc Różaniec Święty. Sama forma odmawiania Różańca, angażująca umysł, wyobraźnię i uczucia, jest źródłem wewnętrznego pokoju i ładu. Powiem więcej – jest źródłem wewnętrznej radości i nadziei. Dlaczego? Bo jest to modlitwa ponadczasowa. To jest modlitwa dla wszystkich. W tajemnicach różańcowych każdy może odnaleźć siebie ze swoimi sprawami, ze swoimi codziennymi problemami – mówił do zebranych ordynariusz diecezji. – Pamiętajmy o tym, że Różaniec jest lekarstwem na wszystkie ludzkie potrzeby, Różaniec naprawdę pulsuje życiem, spróbujmy je zatem zharmonizować z rytmem życia Bożego – zachęcał zebranych.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama