Nowy numer 48/2020 Archiwum

Potrzebna pomoc dla DPS-u w Wałbrzychu. Biskup wystosował apel

Prowadzony przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi Dom Pomocy Społecznej znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Potrzebne wsparcie i wolontariusze.

Prośbę do wiernych wystosował 17 października bp Marek Mendyk, biskup świdnicki. "Zwracam się z serdecznym apelem o pomoc zamieszkującym tam osobom starszym, niepełnosprawnym i przewlekle chorym, u których stwierdzono zarażenie wirusem SARS-CoV-2. Pilnie potrzebni są opiekunowie, pielęgniarki, wolontariusze, zwłaszcza osoby z przygotowaniem medycznym. Ufam, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy odpowiedzą na ten apel i przyjdą z pomocą. Proszę o zgłoszenia bezpośrednio do dyrekcji domu: s. Ewelina Uruska RM, tel. 605 346 133" - pisze na stronie Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Przypomnijmy, że w wałbrzyskim DPS-ie wykryto zakażenie u 19 osób, pracowników i pensjonariuszy. Zgodnie z zaleceniami Wojewody Dolnośląskiego ośrodek został podzielony na 2 części, których pracę będzie organizowało wojsko. Do sióstr został również wysłany pakiet pomocowy, składający się ze środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekujących.

Dom Pomocy Społecznej Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi można również wesprzeć finansowo na portalu zrzutka.pl. "Z trzech koncentatorów tlenu na stanie placówki: dwa się zepsuły, a trzeci dzięki Bogu działa i jest użytkowany przez mieszkankę przez 24 godziny na dobę. Domowe leczenie tlenem to sposób postępowania leczniczego poprawiający jakość życia i czas przeżycia" - czytamy w opisie.

DPS w Wałbrzychu przy ul. Zachodniej 17 działa od 1946 r., zapewniając opiekę 48 osobom: starszym, niepełnosprawnym, przewlekle chorych. Wśród nich jest 25 osób leżących, wymagających specjalistycznej opieki medycznej i pielęgnacyjnej.

O jego działalności możecie przeczytać więcej:
Żyją z Bożej opatrzności
Betesda wałbrzyska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama