Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kuria i kancelarie tylko w sprawach pilnych. Nowe zarządzenie biskupa

Na stronie Świdnickiej Kurii Biskupiej pojawił się dokument, który zachęca wszystkich interesantów do zdalnego komunikowania się z jej pracownikami.

Biskup Marek Mendyk apeluje w zarządzeniu:

„Z dniem 22 października Świdnicka Kuria Biskupia zmienia dotychczasowy porządek pracy. Wszystkie biura pracują na miejscu, ale w trybie zdalnym. Prosimy o powstrzymanie się od załatwiania spraw osobiście oraz o ograniczenie wizyt w Kurii jedynie do spraw wyjątkowych”

Zachęca też, by w podobny sposób „kancelarie parafialne pozostawały czasowo zamknięte”, podkreślając, że nie dotyczy to spraw pilnych i losowych. Prosi o udostępnienie wiernym numeru telefonu i adresu e-mail, przez które będą się mogli komunikować z duszpasterzami. „Duszpasterzy i katechetów proszę, aby w tym trudnym czasie rozważyć możliwość zawieszenia wcześniej zaplanowanych inicjatyw duszpasterskich zarówno z udziałem dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Dotyczy to zwłaszcza takich sytuacji, które mogłyby nieść duże ryzyko zakażeń ze względu na liczbę uczestników, warunki i formę spotkania” – prosi biskup świdnicki.

Informuje, że również pozostałe instytucje diecezjalne (seminarium, dom księży emerytów czy Caritas) działają według obowiązujących rygorów sanitarnych.

Wszystkich duszpasterzy i wiernych prosi też o dalszą modlitwę i śpiew „Suplikacji”.

Więcej o obostrzeniach w diecezji świdnickiej przeczytacie w:  Dyspensa oraz środki ostrożności w diecezji świdnickiej. Nowy dekret biskupa

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama