Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pomogą Michałkowi mimo pandemii

Parafia św. Jana Chrzciciela w Piekarach włącza się w pomoc 8-latkowi choremu na porażenie mózgowe.

W niedzielę 25 października w miejscowym kościele zostanie odprawiona Msza św. o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Michałka. Po niej zaplanowano występ Marcina Malinowskiego wraz z zespołem ludowym "Cicha Woda", którzy wykonają pieśni maryjne w ciekawych aranżacjach. W trakcie występu odbędzie się również kiermasz ciast i zbiórka pieniędzy na operację dla chłopca.

– Chcemy pomóc rodzicom Michałka. Od dwóch lat mieszkają w Udaninie, a zabieg, który ma kosztować prawie 12 tys., i następująca po nim rehabilitacja to jedyna szansa na zwiększenie aktywności tego dziecka. Nie jest to jakaś nieosiągalna kwota, więc mam nadzieję, że wspólnie uda nam się pomóc – zachęca ks. Marek Jodko.

Pieniądze można też wpłacać na specjalne konto lub przez zrzutkę.pl lub przekazać 1% podatku. "Michałek od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe wzmożone i padaczkę lekooporną. Nie mówi, a chodzenie jeszcze nie bardzo mu wychodzi. Uparcie próbuje chodzić po mieszkaniu, ale niejednokrotnie kończy się to upadkiem. Super radzi sobie prowadzony za rączkę, ale powstałe przykurcze bardzo mu utrudniają utrzymać równowagę i sprawiają ogromny ból i dyskomfort" – piszą organizatorzy zbiórki.

Więcej informacji można znaleźć na profilu facebookowym wspierającym akcję tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama