Nowy numer 48/2020 Archiwum

W sobotę pogrzeb ks. Romana Drozda, wykładowcy katechetyki PWT

Jego ciało zostanie złożone na cmentarzu w Legnicy. Wcześniej o godz. 10. odbędzie się Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Przypomnijmy, że w wieku 78 lat 20 października zmarł ks. Roman Drozd, wieloletni wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym i adiunkt przy Katedrze Katechetyki i Pedagogiki.

Pochodził ze Lwowa, gdzie urodził się 11 lutego 1942 r. Szkołę podstawową i średnią ukończył w Legnicy, uzyskując maturę w 1960 r. w I LO im. Henryka Pobożnego. Studia teologiczne odbył we wrocławskim seminarium duchownym.

Święcenia prezbiteratu przyjął 22 czerwca 1968 roku w Legnicy. W latach 1968-1973 pracował jako wikariusz w parafii św. Bonifacego we Wrocławiu. Następnie odbył studia specjalistyczne na KUL, wieńcząc je doktoratem z zakresu katechetyki.

W 1980 r. został diecezjalnym wizytatorem nauki religii i wicedyrektorem Studium Katechetycznego we Wrocławiu. W latach 1985-1991 pełnił funkcję sekretarza generalnego Synodu. Ponadto był prefektem w seminarium  we Wrocławiu (1979-1987) i wykładowcą katechetyki fundamentalnej.

Jako adiunkt Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu prowadził również wykłady w Studium Katechetycznym we Wrocławiu i w Legnicy, gdzie był też kierownikiem tamtejszego zakładu katechetycznego. Był członkiem Komisji ds. Wychowania Katolickiego II Synodu Plenarnego.

W 1988 r. otrzymał godność kapelana Ojca Świętego. Do roku 1993 był redaktorem naczelnym „Nowego Życia”, a następnie został dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej oraz dyrektorem Kolegium Katechetycznego przy PWT we Wrocławiu. Na naszej uczelni pracował jako adiunkt przy Katedrze Katechetyki i Pedagogiki.

Msza św. pogrzebowa celebrowana będzie w sobotę 24 października o godz. 10. w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy. Po niej ciało zostanie odprowadzone na miejscowy cmentarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama