Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pogrzeby kolejnych księży. Przed laty pracowali w diecezji świdnickiej

W diecezji legnickiej i archidiecezji wrocławskiej w ostatnich dniach odeszło do wieczności kilku kapłanów. Wszyscy oni pracowali kiedyś w parafiach, które zostały włączone do diecezji świdnickiej.

23 października zmarł ks. kan. Andrzej Wardawa ur. 17 września 1956 r. we Wrocławiu. Święcenia prezbiteratu przyjął 23 maja 1981 r. we Wrocławiu. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: św. Jana Chrzciciela w Leśnej, św. Jadwigi w Bolkowie, Chrystusa Króla w Dzierżoniowie, św. Józefa w Świdnicy, św. app. Piotra i Pawła w Namysłowie, św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej, MB Nieustającej Pomocy w Bolesławcu. Jako proboszcz natomiast posługiwał w parafiach: Narodzenia NMP w Wielowsi, św. Bartłomieja w Leszczyńcu i Narodzenia NMP w Osieku Łużyckim, gdzie zostanie pochowany 28 października 2020 r. o godz. 12.

24 października odszedł ks. kan. Bogusław Jeż ur. 28 maja 1970 r. w Bolesławcu. Święcenia prezbiteratu przyjął 25 maja 1996 r. w Legnicy. Jako wikariusz pracował w parafii Wniebowzięcia NMP w Szczawnie-Zdroju, po czym w 1997 r. został oddelegowany na studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Po powrocie ze studiów został wikariuszem w parafii św. Maksymiliana w Lubinie i jednocześnie pracownikiem Sądu Kościelnego Diecezji Legnickiej. W kolejnych latach pracował jako wikariusz w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy, od 2009 r. został proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Ulesiu, a od 2014 r. proboszczem parafii Świętej Trójcy w Paszowicach. Tam odbędzie się 28 października o godz. 18. Msza św. w intencji zmarłego kapłana, który kolejnego dnia, 29 października o godz. 11. zostanie pożegnany w kościele św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu.

24 października zmarł również ks. prał. Kazimierz Piątek ur. 15 lutego 1950 r. w Stolcu. Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 1977 r. we Wrocławiu. Po nich pracował jako wikariusz w Górze, Piławie Górnej, Złotoryi i Świebodzicach oraz jako proboszcz w parafii św. Wawrzyńca w Prusach i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jordanowie Śląskim. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana 29 października 2020 r. o godz. 14. w kościele św. Jana Nepomucena w Stolcu.

26 października odszedł również ks. Zygmunt Gontarz ur. w 1934 roku w Dąbrówce. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1959 we Wrocławiu. Po święceniach najpierw skierowany został do parafii w Leśnej, później do Siekiercyna, Głogowa i Starej Kamienicy. Jako proboszcz pracował w Grabiszycach, Zarębie, Dębiu i Kawicach. Od 2009 r. odszedł w stan spoczynku. Nieznane są jeszcze szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama