Nowy numer 23/2021 Archiwum

"Gdy to widzę, czuję się niechciana". Wzruszająca odpowiedź na protesty

W obliczu strajków związanych z decyzją Trybunału Konstytucyjnego głos zabrała Małgorzata Jakubów, prezes fundacji pomagającej potrzebującym i niepełnosprawnym ze wsi Tąpadła.

Sama od lat zmaga się z niepełnosprawnością, czym dzieli się w nagraniu umieszczonym na facebookowym koncie. Dziękuje w nim wszystkim tym, którzy jej pomagają.

- Gdybyś nie miał w swoim towarzystwie takich ludzi? Gdybyś nie miał okazji do pomocy? Czy mógłbyś odkryć, jak jesteś wspaniały? Czy mógłbyś doświadczyć tej radości, którą masz, gdy uśmiecha się do ciebie ktoś, kto cierpi? - pyta Małgorzata.

Dalej opowiada o swojej działalności i ze wzruszeniem pyta, czy oglądający chcieliby mieć prawo decydować o tym, czy takie dzieci jak ona mogą się narodzić?

- Ja cię kocham takiego, jaki jesteś, taką, jaka jesteś... Gdy to czytam i widzę, i słyszę, czuję się niechciana. Moje życie naprawdę nic ci nie daje? Jestem dla ciebie pozbawiona wartości? - pyta dalej, dodając, że w idealnym świecie wszyscy są piękni, zdrowi i młodzi. W rzeczywistości każdy może jednak zachorować, ulec wypadkowi, a w starości być niedołężny. Czy będzie w takim świecie miejsce dla takich osób? - zastanawia się.

Film został w kilka dni udostępniony ponad 900 razy.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama