Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kalendarz to cegiełka na remont katedry. Pomóż uratować tę zabytkową świątynię

Od tygodnia we wszystkich parafiach dostępny jest diecezjalny kalendarz na rok 2021. Ma pomóc w zbiórce funduszy na dalsze prace w kościele biskupim.

O jego zawartości mówi ks. Grzegorz Umiński, jeden z inicjatorów powstania tej publikacji.

- Kalendarz został przygotowany staraniem Fundacji św. Stanisława w Świdnicy. Zawiera kolorowe fotografie z katedry świdnickiej, zdjęcie bp. Marka Mendyka, kalendarium najważniejszych wydarzeń z historii świątyni i informacje o prowadzonych pracach remontowych oraz możliwości ich wsparcia materialnego. Można go nabyć we wszystkich parafiach diecezji w cenie 20 zł., ale również w księgarni diecezjalnej. Istnieje też możliwość zakupienia kalendarza i dostarczenia go przesyłką kurierską - wyjaśnia, dodając, że w tym celu należy kontaktować się z księgarnią diecezjalną: tel.: 74 856 44 30, e-mail: ksiegarnia.stanislaw@gmail.com.

Przypominamy, że parafia katedralna otrzymała 17 mln z Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska 2014-2020 na realizację zadania konserwacji, rewitalizacji i digitalizacji barokowego wnętrza gotyckiej świątyni (z potrzebnej kwoty 20 mln). Pozostałe 3 mln musi wpłacić parafia, która mimo wsparcia Miasta i innych instytucji wciąż boryka się z brakiem funduszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama