Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wałbrzych. Seniorzy gotowi do aktywności

Przez dwa lata regularnie spotykali się w salach przy parafii. Teraz nie mogą, ale organizatorzy już planują kolejny rok pracy.

Przypomnijmy, że w ramach projektu „Centrum Aktywności Obywatelskiej w Wałbrzychu” ks. Zbigniew Chromy, proboszcz parafii pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej, zorganizował w domu parafialnym miejsce spotkań dla seniorów 60+. O inicjatywie pisaliśmy w sierpniu 2018 r. (więcej: Parafialny klub seniora).

Przed dwa lata udało się już dużo zrobić (więcej: W Wałbrzychu już robią palmy, Kiermasz przedświąteczny u św. Jerzego), ale epidemia zatrzymała serię spotkań dla seniorów.

- Jest to program przeznaczony dla seniorów, który realizujemy w tym roku już po raz drugi w ramach działalności Fundacji św. Jerzego. Nasze spotkania zostały chwilowo zamrożone z uwagi na epidemię, ale wcześniej organizowaliśmy się regularnie raz albo dwa razy w tygodniu. W ramach tych spotkań odbywały się katechezy, ale i różne aktywności, wśród których można wymienić robienie świątecznych stroików, profilaktykę zdrowotną, porady prawnicze i inne ciekawe dla seniorów zajęcia - podkreśla proboszcz, dodając, że fundacja czeka na rozstrzygnięcie konkursu na realizację kolejnej edycji.

Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem. Bierze w nich udział ponad 30 osób, a czasem i więcej. Formuła jest otwarta, a organizatorzy nie ograniczają się do terenu swojej parafii. Uczestnicy dodatkowo działają w wolontariacie, udzielając się w programie „Spiżarnia Caritas” poprzez rozwożenie żywności do potrzebujących sąsiadów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama