Nowy numer 2/2021 Archiwum

Daj się odpalić na Adwent - w realu lub wirtualnie

Z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne w diecezji świdnickiej większość parafii ogranicza się do rozpoczęcia Adwentu we własnym gronie. Trzy propozycje otwarte są jednak na wszystkich.

W najbliższą sobotę o godz. 17 bp Marek Mendyk będzie przewodniczył uroczystym Nieszporom I Niedzieli Adwentu. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są nie tylko mieszkańcy Świdnicy, ale i księża, siostry, bracia i wierni świeccy, którzy chcą z uszanowaniem obostrzeń liturgicznie rozpocząć czas przygotowania do przyjścia Jezusa na świat.

- W wielu miejscach obecne są już świąteczne symbole i coraz częściej spotykamy się ze świąteczną gorączką. A tymczasem Adwent to coś więcej niż czas zewnętrznego przygotowania do świąt. Dużo ważniejsze jest to wewnętrzne przygotowanie, któremu towarzyszą obrzędy liturgiczne. Pierwszym z nich są uroczyste nieszpory, które zgodnie z Calendarium Romanum rozpoczynają rok liturgiczny i Adwent - tłumaczy ks. Julian Nastałek, współorganizator liturgii.

W tym roku liturgii godzin przewodniczyć będzie bp Marek Mendyk, który wygłosi także okolicznościowe słowo. Uroczyście poświęci również katedralny wieniec adwentowy i odpali na nim pierwszą świecę. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Parafia pw. św. Mikołaja w Nowej Rudzie zaprasza na Jerycho Różańcowe, które potrwa aż do 4 grudnia. Szczegółowy plan znajdziecie na stronie parafii lub jej profilu facebookowym.

Trzecia propozycja ma charakter wirtualny. To nocne czuwanie w parafii pw. Świętych Apostołów  Piotra i Pawła w Strzegomiu. Na spotkanie zaprasza ks. Adrian Fajkowski, wikariusz. Wyjaśnia też, w jaki sposób można włączyć się w modlitwę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama