Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tym razem szkoła modlitwy. Adwent ze świdnickim "Gościem Niedzielnym"

Cykl "W Namiocie Spotkania. Szkoła modlitwy z ks. Franciszkiem Blachnickim", prowadzony przez ks. Mirosława Rakoczego, to nasza propozycja przygotowania się na przyjście Pana.

Konferencje oparte będą na rozważaniu fragmentu Księgi Wyjścia (33,7-23), w których przewodnikiem będzie sługa Boży ks. Blachnicki.

- Adwent to czas oczekiwania i czuwania. W naszym życiu chrześcijańskim jednym z bardzo ważnych elementów tego oczekiwania i czuwania jest właśnie modlitwa. W Adwencie jest ona szczególnie związana z nasza tęsknotą, naszymi pragnieniami, bo przecież oczekujemy na przyjście Boga, na to, aby On stał się jednym z nas. "Katechizm Kościoła Katolickiego" mówi nam o tym, że modlitwa to spotkanie pragnień, pragnienia Boga i pragnienia człowieka - mówi ks. Mirosław Rakoczy, który jest odpowiedzialny w diecezji za duszpasterstwo rodzin oraz jest diecezjalnym moderatorem Ruchu Światło-Życie.

To właśnie w ruchu oazowym, będąc w nim od młodości, uczył się modlitwy i o swoim doświadczeniu - czym jest modlitwa i jak się modlić - opowiada przed kamerą. Kolejne nagrania, począwszy od jutrzejszej I niedzieli Adwentu, będą pojawiały się na naszej stronie internetowej co tydzień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama