Nowy numer 49/2023 Archiwum

Ruszyły zapisy do modlitewnej akcji "960 godzin dla rodzin"

Do zainicjowanej przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin wielkopostnej inicjatywy jako pierwszy włączył się bp Marek Mendyk, zapisując się na konkretne godziny czuwania.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Świdnickiej zaprasza do udziału w modlitewnej krucjacie "960 godzin dla rodzin".

- Pragniemy, przez cały Wielki Post 24 godziny na dobę trwać na nieustannym czuwaniu, otaczając modlitwą małżeństwa i rodziny, nie tylko naszej diecezji, ale całej Polski i świata. Ponieważ papież Franciszek ogłosił Rok św. Józefa, chcemy, aby Opiekun Świętej Rodziny patronował naszemu modlitewnemu maratonowi - mówi ks. Mirosław Rakoczy.

Na czym polega dzieło? Na sztafetowej modlitwie za wstawiennictwem św. Józefa od Środy Popielcowej (17 lutego, godz. 12) do Niedzieli Palmowej (28 marca, godz. 12). Nieustanna modlitwa będzie trwać 40 dni, czyli 960 godzin.

Jak się modlić? Poświęcić przynajmniej jedną godzinę na czuwanie. W czasie modlitwy można skorzystać z zaproponowanych na naszej stronie materiałów lub modlić się rozważając Pismo Święte, odmawiając Różaniec, Litanię do św. Józefa czy inne modlitwy za rodzinę itd.

Jak włączyć się w modlitwę? Na stronie 960godzindlarodzin.pl znajdziesz kalendarz i formularz zapisów. Są tam też specjalny modlitewnik z modlitwami za wstawiennictwem św. Józefa i szczegółowo rozpisane intencje. Jeżeli nie masz dostępu do Internetu, poproś bliskich lub skontaktuj się z nami telefonicznie na nr 74 856 44 13 w godzinach 10.00-13.00.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy