Nowy numer 14/2021 Archiwum

Nowi pracownicy i regulamin pracy Świdnickiej Kurii Biskupiej

Przed południem bp Marek Mendyk zwołał do auli najbliższych współpracowników, by przedstawić im zmiany w administracji diecezją świdnicką.

Mówił o zmianach personalnych w księgowości i wydziałach funkcjonujących w kurii, ale i o nowym regulaminie, który będzie obowiązywał.

- Chcemy dziś dopełnić coś, czego się nie udało wcześniej zrobić. Niektórzy z nas pracują tu od wielu już lat, inni dopiero rozpoczęli pracę, ale chcemy, by to nasze wspólne funkcjonowanie miało pewien ustalony porządek. Udało się stworzyć dokument, regulamin pracy kurii, za co chciałbym podziękować całemu zespołowi, który go tworzył czy konsultował. Każdy z państwa otrzyma go dzisiaj do zapoznania się i dzięki temu lepiej będzie mógł rozeznać zakres swoich obowiązków - mówił we wprowadzeniu bp Marek.

Dalszą część spotkania poprowadził ks. Stanisław Chomiak, kanclerz Świdnickiej Kurii Biskupiej.

- Chciałbym przypomnieć, że zgodnie z kan. 471 wszyscy, którzy obejmują stanowiska w kurii, powinni złożyć przed biskupem diecezjalnym lub jego delegatem stosowne przyrzeczenie. Ponieważ w minionym roku kilka osób dołączyło do grona pracowników, stąd dziś dopełnimy ten wymóg prawa kanonicznego. Jesteście państwo w rozproszeniu, proszę więc uważnie śledzić tekst odczytywanej przysięgi i we właściwym miejscu dodać swoje imię i nazwisko - wyjaśniał ks. Chomiak.

Potem biskup zwrócił uwagę na kilka szczegółowych zagadnień  wprowadzonych w życie, jak wspólny dzień skupienia czy regularne spotkania pracownicze. Głos w sprawach formalnych zabrał również ks. Sławomir Augustynowicz, ekonom kurialny, przypominając obowiązujące zasady prawa pracy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama