Nowy numer 8/2021 Archiwum

Z misjami w Wielki Post

Referat Misyjny Diecezji Świdnickiej ma kilka ciekawych propozycji na jeszcze lepsze przygotowanie się do świąt Wielkiej Nocy.

Konkurs „Postać na Wielki Post” jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. Celem konkursu jest poznanie danej osoby związanej z misjami i doświadczającej cierpienia, a także zachęta do naśladowania jej w życiu codziennym. Zadaniem uczestników jest przygotowanie multimedialnej prezentacji związanej z jedną z wymienionych postaci: bł. Carlo Acutis, bł. Chiara Luce Badano, bł. Józef Sánchez del Río, Antonietta Meo, Helena Kmieć.

– Uważam, że jeśli młodzież zatrzyma się w Wielkim Poście przez kilka dni chociażby nad jedną postacią, to może wiele skorzystać. Jest to pięć osób, które przez swoje cierpienie całkowicie oddali się misjom – mówi s. Anna Jarosz SSPC, referentka misyjna diecezji świdnicki. Prezentację wykonaną w programie PowerPoint, zawierającą od 15–25 slajdów, z bibliografią i linkami należy wysyłać do 29 marca na adres: misje@diecezja.swidnica.pl. Cały regulamin dostępny jest na następnej stronie.

Natomiast przypadający 28 lutego Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami jest doskonałą okazją, aby nasze wielkopostne umartwienia nabrały konkretnego wymiaru miłości, którą można ofiarować misjonarzom pracującym w najdalszych zakątkach świata. – Ważne jest, żeby w wielkopostnych postanowieniach nie skupiać się na sobie, ale otworzyć serce na drugiego człowieka. Wysyłając jednego SMS-a pod numer 72032 o treści „MISJE”, można bardzo pomóc naszym misjonarzom. Zachęcam także do adopcji na odległość. Adopcja Serca to pomoc duchowa i materialna ofiarowana konkretnemu dziecku z Wysp Zielonego Przylądka, które znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Roczny koszt adopcji to 750 zł, a pieniądze można przesyłać w dogodnych dla siebie ratach. Zainteresowane osoby proszę o kontakt pod nr tel.: 693 053 901 – zachęca s. Anna, zaznaczając, że w Afryce czy Azji to głód zabija ciągle więcej osób niż panująca pandemia.


Więcej o siostrze Annie oraz związku Wielkiego Postu z misjami przeczytacie w najnowszym wydaniu "Gościa Świdnickiego" na 28 lutego.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama