Nowy numer 23/2021 Archiwum

Współcześni apostołowie

Niczym Dwunastu wytrwali przy Chrystusie mimo szemrań i powątpiewań wokoło.

Biskup Adam Bałabuch, który przewodniczył uroczystej Mszy św. 24 kwietnia w kościele pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy, porównał przyjmujących nowe funkcje w szeregach służby liturgicznej do grona uczniów Jezusa.

– Pan Jezus również we współczesnych czasach ma wielu uczniów, których pociąga wewnętrzną łaską, którzy idą za Nim. Ale czasem bywa tak, że jest to chwilowe, przemijające. Kiedy staną wobec problemów czy spraw, których do końca nie rozumieją, zaczynają szemrać jak ci uczniowie wokół Jezusa. Trudna jest ta mowa, nie na dzisiejsze czasy. A Jezus nic w swoim nauczaniu nie zmienia. Nie dostosowuje go do słuchaczy. Każdy z nas może wybrać: Jezusa i Jego prawdę albo pójść swoją drogą – podkreślał.

– Drodzy kandydaci, może wy nieraz stawaliście albo będziecie stawać przed próbą albo wyborem, którego będzie trzeba dokonać. Popatrzcie na waszych rówieśników. Niektórzy z nich zaczęli szemrać, tłumaczyć się, że trudna jest ta mowa. Odeszli od Pana Jezusa, od niedzielnej Eucharystii, od sakramentów, może od katechezy. A wy jesteście jak apostołowie. Zostaliście przy Panu Jezusie – chwalił biskup pomocniczy, prosząc, by słuchacze dalej trwali w tej wierności.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama