Zamiast na pierwszą majówkę ks. Krzysztof Ora zaprasza do Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości na jedno z ostatnich majowych nabożeństw.
Poinformował o tym na stronie Świdnickiej Kurii Biskupiej:
"W sobotę 29 maja br. z katedry w Świdnicy o godz. 8. wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Trasa ok. 20 km. Planowane zakończenie ok.g.16.00 - Nabożeństwo majowe w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Na trasie pielgrzymki: konferencja, różaniec, Droga Krzyżowa, Msza Św. (ok. godz. 12. – kościół pw. św. Michała Archanioła w Wirach). Trasa pielgrzymki: katedra, ul. Wrocławska, Wodna, Kopernika, Jagodnik, Miłochów, Gogołów, Wirki, Wiry, Tąpadła, Sulistrowiczki. Dla zainteresowanych powrót do Świdnicy autokarem - 10 zł (zapisy na trasie)".
Dodaje, że "uczestnicy pielgrzymki są zobowiązani do przestrzegania zasad sanitarnych wynikających ze stanu epidemii (m.in. w pielgrzymce mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe, które nie zamieszkiwały z osobą przebywającą w izolacji i nie miały kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie w okresie 10 dni od rozpoczęcia pielgrzymki; pielgrzymi powinni posiadać maseczki itp.)" - czytamy w komunikacie.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wędrówka zainicjowana przez ks. Romana Tomaszczuka odbyła się w symbolicznej formie (więcej: Pielgrzymka do Sulistrowiczek obrazem życiowej drogi). Celem było i jest małe, pełne symboliki sanktuarium MB Dobrej Rady i Mądrości Serca w Sulistrowiczkach. Znają je wszyscy zakochani w górskim klimacie Ślęży. Jest tam obraz, który swoją wymową nawiązuje do cudownego wizerunku MB Dobrej Rady z włoskiego Genazzano.
Pomysł zrodził się, gdy okazało się, że nie ma co zrobić z wolnym dniem 1 maja. A ponieważ Sulistrowiczki są niedaleko Świdnicy, jest to miesce w sam raz na majowy spacer. W 2002 r. świdniczanie po raz pierwszy ruszyli do sanktuarium, modląc się za bezrobotnych, bo bezrobocie w mieście wtedy było wysokie. Pamiętano także o pracodawcach i maturzystach.
Po drodze pątnicy odwiedzają też parafię w Wirach, której proboszcz ks. Adam Woźniak zawsze chętnie bierze udział w pielgrzymowaniu do sanktuarium. Nie brakuje też stałych punktów programu: Mszy św., Różańca i Drogi Krzyżowej.