Nowy numer 23/2021 Archiwum

Życzenia dla maturzystów od biskupa

Jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznych egzaminów dojrzałości bp Marek Mendyk skierował listo do tegorocznych absolwentów szkół średnich. Publikujemy jego treść.

Drodzy maturzyści

Matura to jedno z pierwszych tak istotnych i poważnych wydarzeń w Waszym życiu. Ten tak zwany „egzamin dojrzałości”, jest symbolicznym wkroczeniem w dorosłość. To zdecydowanie przełomowy moment w Waszym życiu, który pociąga za sobą pierwsze poważne wybory. Należą się Wam serdeczne gratulacje, ponieważ niezależnie od wyniku matury trud włożony w edukację na pewno się opłaci. Jestem pewny, że wiedza, którą zdobywaliście podczas tych wszystkich lat edukacji w szkole, pozwoli Wam spokojnie przebrnąć przez egzaminy maturalne.

Dla wielu z Was to także czas rozeznawania swojego życiowego powołania. Pamiętajcie, nie kto inny, ale Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Pójście za Nim, poznanie Go, zasłuchanie w Jego głos, pozwoli Wam odkryć nie tylko świat, który nas otacza, ale także siebie samych, swoje życiowe powołanie. 

Na dni maturalnego wysiłku życzę wszystkim abiturientom światła Ducha Świętego, pokoju serca i owocnego wysiłku. Wiele osób modli się w Waszej intencji. Nie jesteście więc sami.

Wszystkim podejmującym trud egzaminów maturalnych z serca błogosławię i zapewniam o mojej modlitwie.

Zachęcam wszystkich duszpasterzy diecezji świdnickiej do serdecznej modlitwy w intencji tegorocznych maturzystów. 

† Marek Mendyk
Biskup Świdnicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama