Nowy numer 38/2021 Archiwum

Odwiedził ich pogromca złych duchów

Przez trzy dni peregrynująca po Polsce kopia figury z Gargano przebywała w miejscowym kościele. Anielski dowódca pozostanie w niej na dłużej.

Rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem, które odbyły się od 7 do 9 czerwca, poprowadził ks. Jan Juszko, michalita z białoruskiej parafii. Kapłan podkreślał, że obecność figury w Świebodzicach może rozpalić kult jednego z archaniołów.

Miały w tym pomóc konferencje, homilie, wspólna modlitwa oraz inne działania.

– Oczekiwaliśmy na ten moment od dawna. Przygotowywaliśmy się poprzez comiesięczne katechezy, pielgrzymki, modlitwy, a w ostatnich dniach przez nowennę przed Najświętszym Sakramentem. Po długich staraniach i komplikacjach związanych z epidemią teraz możemy popatrzeć na ciebie, na twoje piękne oblicze i cieszyć się twoją obecnością przez te trzy święte dla nas dni. Wędrujesz po Polsce, wsłuchujesz się w to, co ludzie mają ci do powiedzenia. Nie są ci obce żadne ludzkie sytuacje: radości i nadzieje, obawy i smutki, ale też nieszczęścia i tragedie. Jak zapewne wszędzie, także my tutaj mamy za co dziękować Bogu, czym się cieszyć, mamy za co wielbić Boga – witał figurę ks. Piotr Ochoński, proboszcz świebodzickiej parafii.

On również nałożył koronę na figurę i przewodniczył Mszy św. rozpoczynającej czas peregrynacji. Homilię wygłosił natomiast michalita. Przypominał, że św. Michał to nie tylko patron egzorcystów. – Za jego przyczyną modlimy się także o uwolnienie z różnych nałogów, które nas wiążą i oddalają od Boga. To nie tylko alkoholizm czy nikotynizm, lecz także zniewolenia w różnych sferach życia. Bo choć telewizor, komputer czy telefon komórkowy zostały stworzone dla naszego dobra, to jednak wielu dziś zniewalają. Bóg naprawia to, co w nas zepsute, jak mechanik naprawia samochód czy informatyk komputer – dawał przykłady.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama