Nowy numer 42/2021 Archiwum

W duszpasterstwie rodzin rusza nowy rok formacyjny

Pracę rozpoczęli od spotkania z biskupem w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej. Podsumowali miniony rok i ustalili priorytety na najbliższy czas.

Spotkanie 24 sierpnia poprowadził ks. Mirosław Rakoczy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Świdnickiej. Omawiając planowane na najbliższy rok kalendarium, zwrócił uwagę na mające się odbyć w najbliższym czasie: noworudzki Marsz dla Życia i Rodziny (29 sierpnia) czy Ogólnopolski Kongres Małżeństw (1-3 października).

Swoje spotkania rozpoczynające rok formacji będą też miały działające w diecezji Ekipy Notre Dame, Ruch Światło-Życie, Spotkania Małżeńskie, Dom Boży czy Doradcy Życia Rodzinnego. Ruszają również przygotowania do sakramentu małżeństwa, szkoły animatorów i inne propozycje formacyjne organizowane przez wspólnoty służące rodzinom.

- Staramy się w taki sposób skoordynować pracę, by wachlarz propozycji był adekwatny do potrzeb małżeństw i rodzin. W tym roku chcemy większy nacisk położyć na pomoc rodzicom po utracie dziecka, zarówno w okresie prenatalnym, jak i późniejszym, poszerzając o tzw. syndrom pustego gniazda. Widzimy, jak wiele osób szuka w tych trudnych doświadczeniach pomocy i chcemy im ją zaoferować. Będziemy też kontynuować dotychczasowe metody pracy z małżeństwami i całymi rodzinami - wyjaśnia ks. Rakoczy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama