Nowy numer 42/2021 Archiwum

W Bielawie wiedzą, jak otrzymać nowe życie przejdź do galerii

- Dajemy przestrzeń, w której głoszone słowo Boże może przemieniać - mówi s. Wirginia Mielcarek OP.

W piątkowy wieczór w parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie wystartował kolejny kurs Nowe Życie. Pod tą nazwą kryją się rekolekcje ewangelizacyjne organizowane przez świdnicką filię Palotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. - To jest podstawowy kurs, który wprowadza w życie z Bogiem i pozwala żyć wiarą na co dzień. W ten weekend chcemy stworzyć przestrzeń, żeby głoszone słowo przemieniało i dawało nowe życie - mówi s. Wirginia Mielcarek OP, odpowiedzialna za Środowisko Nowej Ewangelizacji w diecezji świdnickiej.

Rekolekcje rozpoczęły się Mszą św. podczas, której ks. Krzysztof Augustyn zachęcał uczestników do zaufania Bogu i stanięcia w postawie ucznia, którego głównym zadaniem jest wsłuchiwanie się w słowa Nauczyciela. - Są tutaj różne osoby, takie które zaczynają swoją przygodę z Panem Bogiem i chcą Go odnaleźć, ale są też osoby, które na ewangelizacji zjadły zęby, są księża, siostry zakonne. Proponuję, żeby wprowadzić równość. Każdy jest uczniem Chrystusa - mówił w homilii. Przekonywał, że w relacji z Bogiem nieważna jest liczba przeczytanych książek, zdobyta wiedza czy doświadczenie, które mogą nawet zagłuszyć głos Boga. - Amerykański trapista Thomas Merton powiedział, że w życiu duchowym każdy z nas jest początkujący. Proponuję, żeby takie motto towarzyszyło nam w tym czasie - dodał.

W rekolekcjach udział bierze ok. 20 osób, nie tylko z Bielawy, ale również z Kudowy-Zdroju czy z Kłodzka. Dla Żanety, która od dwóch lat jest we wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca, ten weekend jest czasem rozwoju i poszukiwania bliższej relacji z Jezusem. Natomiast Dominik uważa, że kurs Nowe Życie potrafi odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań i nadać właściwy sens w życiu.

- Ten kurs nauczył mnie jednej bardzo ważnej sprawy, która jest potrzebna każdemu wierzącemu, żeby nie szufladkować Boga i nie wychodzić z założenia, że wszystko się wie. Bóg potrafi zaskakiwać - mówi Dominik Ostrowski, który jest w ekipie osób przygotowujących rekolekcje. Jego żona Joanna, odpowiedzialna za koordynację całego przedsięwzięcia, jest przekonana, że uczestnictwo w kursie nauczyło ją pokory i odnowiło jej relację z Jezusem. - Nabrałam większej pewności, że Bóg mnie kocha. Bóg jest większy niż nasze problemy, niż to wszystko co wokół nas. Warto mieć nowe życie - mówi Joanna.

Środowisko Nowej Ewangelizacji nie zwalnia tempa i już w dniach 8-10 października organizuje kolejny kurs, tym razem w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu. Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama