Nowy numer 47/2021 Archiwum

Duszniki-Zdrój. Poświęcili Edycie Stein wystawę

Kilka dni po 130. rocznicy urodzin św. Teresy Benedykty od Krzyża w mieście, gdzie spędzała wakacje, otwarto ekspozycję poświęconą jej pamięci.

Dzięki staraniom władz miasta, jak również Magdaleny Kijanki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, od 22 października w Dusznikach-Zdroju można zobaczyć 25 plansz ukazujących fenomen patronki Europy.

- Nasze zdrojowe miasto szczyci się tym, że w historii odpoczywali tu tak znamienici ludzie, jak Edyta Stein. Z jej zapisków, wiemy, że tutaj odkrywała Boga w pięknie przyrody i zabytkowym budownictwie. 10 lat temu ks. Zbigniew Wichrowicz poświęcił tu obelisk upamiętniający wizytę świętej na naszych ziemiach, a dziś możemy dowiedzieć się o niej nieco więcej – wyjaśnia Dariusz Giemza, miejscowy pasjonat historii. Dodaje, że wystawa "Edyta Stein. Portret własny" użyczona przez Towarzystwo im. Edyty Stein będzie dostępna w Dusznikach do końca roku w Parku Zdrojowym.

Wystawa mobilna "Edyta Stein. Portret własny" jest elementem programu kulturowego "Dziedzictwo Edyty Stein" realizowanego jest przez Towarzystwo im. Edyty Stein we współpracy z Centrum Historii Zajezdnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama