Nowy numer 4/2022 Archiwum

Zapisz się na rekolekcje diecezjalne!

Cztery grupy i cztery miejsca. Od 18 do 21 listopada księża, siostry zakonne, młodzież i dorośli będą mogli zapalić swoje serca jeszcze większą miłością do Boga i Matki Najświętszej.

Więcej o rekolekcjach zatytułowanych „Moc Ewangelii Królestwa” mówi ks. Krzysztof Ora, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej.

- Pomysł takiej formuły rekolekcji zrodził się z pragnienia spotkania się w jedności przedstawicieli różnych dróg realizacji powołania chrześcijańskiego. W przeciągu czterech dni: księża, siostry zakonne, młodzież i dorośli uczestniczyć będą w swoich dniach skupienia prowadzonych przez tego samego kaznodzieję rekolekcyjnego, a będzie nim ks. Dominik Chmielewski, salezjanin i założyciel "Wojowników Maryi" - zapowiada.

Kolejne czuwania odbędą się w domu rekolekcyjnym w Bardzie, w DOM-u pallotynów w Ząbkowicach Śl. i w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie-Słupcu.

Organizatorzy podkreślają przy tym, że czas wspólnej modlitwy i słuchania słowa Bożego jest jeszcze bardziej potrzebny po doświadczeniu pandemii i związanego z nią odosobnienia.

- Jesteśmy na różne sposoby doświadczeni pandemią, zachodzącymi w świecie i Polsce zmianami. W odpowiedzi na te wszystkie budzące niepokój tematy chcemy wyjść z „Mocą Ewangelii Królestwa”, ufając, że wielu z nas da dobry duchowy impuls do nawrócenia, rozbudzenia wiary, pokrzepienia ducha i ewangelizacji - dodaje ks. Ora, zachęcając do zapisywania się przez stronę: www.mocewangelii.pl

Na rekolekcje zaprasza również sam rekolekcjonista ks. Dominik Chmielewski, który zachęca do oderwania się od codziennych zajęć i do odnowienia relacji z Bogiem i Maryją.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama