Nowy numer 20/2022 Archiwum

Chodzi o spotkanie

Studio Fart zdobyło trofea. Jednym z najważniejszych sukcesów jest zwycięstwo w kategorii dziecięcej.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów tego typu. Od lat gromadzi wykonawców z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi oraz wierną festiwalową publiczność. W tym roku od 13 do 15 stycznia zaprezentowało się 151 wykonawców wyróżnionych w eliminacjach, a wśród nich wokaliści i zespoły ze Studia Piosenki i Tańca Fart w Bielawie.

– Poziom był bardzo wysoki. Nagrodzeni to zawsze bardzo dobrze śpiewające osoby. Każdy z nich czymś się wyróżnia, na co jury zwraca uwagę. Ważny jest dobór programu, ale i dopasowanie go do możliwości wokalnych danych wykonawców. Do tego dochodzi jakość prezentacji, zarówno pod względem technicznym, jak i pod względem formy pokazu. Powinna to być prezentacja dojrzała, ale i jednocześnie zachowująca prostotę przekazu - wyjaśnia Anna Lutz z bielawskiego Studia Fart.

Cieszy się, że jej podopieczni zostali zauważeni na międzynarodowym festiwalu. Aleksandra Walczuk otrzymała wyróżnienie, a zespół Fama nie tylko zdobył pierwsze miejsce w kategorii dziecięcych zespołów wokalnych, ale i został zaproszony do występu na koncercie galowym.

– Ten występ wzbudził duże emocje, zwłaszcza że odbywał się na żywo w pięknej Hali Będzin Arena. Dzieci czekały na telefon od reżysera koncertu, bo wiedziały, że nie każdy laureat zostaje zaproszony. Ale udało się! To było niesamowite doświadczenie. Zresztą w Będzinie zawsze bardzo dobrze się czujemy. Organizatorzy nas już znają i doceniają. Wśród uczestników panuje rodzinna atmosfera, chociaż jest to przecież rywalizacja. Nikt jednak tego tak nie traktuje. Widać, że chodzi o spotkanie, kolędowanie, spędzenie czasu ze znajomymi z innych grup muzycznych – zauważa.

To nie jedyny kolędniczy sukces wychowanków Studia Piosenki i Tańca Fart. Bielawska Fama zdobyła też I miejsce w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Komprachcicach, gdzie wśród laureatów znaleźli się także: Alicja Weigelt, Aleksandra Walczuk, Ela Stachura, Hania Błachut, Natalia Kubiak, Filip Bajron, Artur Droś i Justyna Sitarek. Inny zespół, Farciary, na początku stycznia zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Christmas Talent League w Wiedniu, a potem wygrał XII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy Małemu” we Wrocławiu. Ze stolicy Dolnego Śląska nagrody przywiozły też Alicja Weigelt i Alicja Czajkowska. Na I Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Dzisiaj w Betlejem” w Szczecinie rewelacyjnie zaprezentowały się oba wymieniane już zespoły, a także Zuzanna Stachyra, Natalia Kubiak i Klaudia Kutyba. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama