Nowy numer 20/2022 Archiwum

Dołącz i Ty

Ruszyły zapisy do jednego z największych koncertów uwielbieniowych w diecezji świdnickiej. Organizatorzy szukają wokalistów i instrumentalistów.

Już po raz kolejny na początku stycznia wystartował nabór do grupy muzycznej, która w Nowej Rudzie na Boże Ciało w radosny sposób będzie oddawać cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

– Chętni do udziału zgłaszają się każdego roku poprzez dokonanie rejestracji do orkiestry lub chóru. Dzięki temu otrzymują mailowo nuty, teksty i nagrania repertuaru odpowiednio dla sopranów, altów, tenorów i basów. Pozwala to na udział w przedsięwzięciu osobom zamieszkującym w różnych, często odległych od siebie miejscach, które spotkają się na warsztatach. Ich przeznaczeniem jest nauka współpracy, której celem jest osiągnięcie jednolitego, pięknego współbrzmienia w dwu-, trzy- i czterogłosie oraz wyczulenie na różnorodność barwy poszczególnych głosów i ich indywidualnego brzmienia. Warsztaty będą się odbywały zgodnie z przesłanym uczestnikom harmonogramem w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie-Słupcu. Ilość miejsc jest nieograniczona – wyjaśnia Wojciech Budniak, współorganizator.

Dodajmy, że zapisy trwają do 1 marca, a warsztaty poprowadzą Kacper Birula i Dominik Kozłowski. Także w tym roku można się zaangażować nie tylko przez śpiew czy grę na instrumencie, ale również w ramach wolontariatu. Szczegóły i formularz zapisów na: www.sygnalmilosiedzia.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama